Підозрюваний у держзраді Порошенко: якою була роль експрезидента у «вугільній справі»

Колишньому очільникові держави офіційно оголошено підозру про державну зраду та сприяння тероризму.

У понеділок, 20 грудня, п’ятий президент України та чинний народний депутат від партії “Європейська солідарність” Петро Порошенко набув статусу підозрюваного у кримінальному провадженні щодо так званої “вугільної справи”. Йому оголошено підозру у вчиненні злочинів, передбачених ст. 111 (державна зрада) та ч. 1 ст. 258-3 (сприяння діяльності терористичних організацій) Кримінального кодексу України.

Слідство, яке проводила Служба безпеки України, дійшло висновку, що під час виконання повноважень глави держави Порошенко поставив Україну в енергетичну залежність від Росії та підконтрольних їй ватажків «ДНР/ЛНР».

ТСН.ua зібрав основні факти щодо цієї справи та головних її фігурантів.

У чому суть “вугільної справи”

У жовтні цього року генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова розповіла подробиці справи, яка стосується сприяння у закупівлі вугілля з тимчасово окупованих територій у терористичних організацій «ЛНР» та «ДНР», назвавши такі дії державною зрадою.

“Окремі українські політики та високопосадовці в розпал війни грали на стороні Росії, нехтували інтересами України та будували спільні з терористами схеми. Це дійсно питання, яке ми вивчаємо, досліджуємо, доводимо системно», — сказала тоді Ірина Венедіктова.

За даними слідства, протягом 2015 року за постачання вугілля з тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей та на виконання загального злочинного плану щодо сприяння діяльності терористичним організаціям «ЛНР» і «ДНР», було перераховано, обготівковано та розподілено на їхню користь не менш ніж 200 млн грн, не рахуючи коштів, сплачених у готівковій формі, із запланованих понад 3,16 млрд грн.

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.