ДРГ серед нас. Або як «спритні тварини» наживаються на війні.

Передісторія

Всі, хто подорожував літаком і здавав речі у багаж знають, що в багаж не приймають літієві батареї та павербанки. Цей вантаж дозволено перевозити лише разом з собою на борту літака. 

Те саме стосується і посилок. Літієві аккумулятори, павербанки та електросамокати, — табу. Ноутбуки, смартфонни та інші вантажі, що мітять акумулятори, до перевезення приймали далеко не усі перевізники і по підвищеній вартості. 

Досить вагомий відсоток цих товарів йшов в Україну через Аліекспрес. По залізничному маршруту Китай-Казахстан-росія-Білорусь-Польша-Україна. 

24.02 через бойові дії Аліекспрес зупинив можливість оформлювати замовлення в Україну. А невдовзі і Польша закрила цей залізничний маршрут. Єдиний варіант доставки таких специфічних товарів, — це морський шлях через порти у Греції, Румунії чи Польші. 

Для того, щоб доставити павербанки в Україну зараз потрібно як мінімум вміти замовити товар на внутрішньокитайському ринку. Зареєструвавшись на їх торгових площадках (1688, таобао, піндуодуо) та вбивши отримувачем адресу склада-посередника в Китаї. При чому вбивши  не методом “Ctrl-V+ Ctrl-C”, а саме обираючи зы списку спливаючих ієрогліфів. 

І це я ще пропустив момент, що не всі павербанки взагалі можна ввести. Бо до перевезення морським транспортом не приймаються брендові товари, — товари з міжнародною реєстрацією бренду виробника. 

Тобто завезти павербанки чи аккумулятори зараз можуть або великі корпорації з великими аппетитами, або люди що достатньо розуміються у внутрішньокитайському ринку. 

І от, сьогодні у одній з груп у facebook “Барахолка тактичного спорядження” я побачив такий павербанк. Продавали його за 1600 грн як “20.000мАг”.
Знаючи, що усі подібні “павербанки” є відвертим сміттям, вирішив пошукати що воно таке на внутрішньокитайському ринку.  Чому сміттям? Бо панель такого розміру на прямому світлі видасть ну максимум 200 мА. Тобто щоб зарядити 20.000 мА потрібно витратити 100 годин прямого сонця. То хоч один нормальний виробник оснащуватиме павербанк таким  “корисним” функціоналом?

Вже через лічені хвилини знайшов таку “подєлку»

На третьому фото є цікавий напис (20.000мАг та 12.000мАг). Що це означає? Що на корпусі написано 20.000, а всередині батарея на 12.000…На другому фото є можливість обрати, якою батареєю укомплектовано це чудо. Це може бути 12000, 10000, 8000 та навіть 6000…

Я навіть не казатиму, що 7 юанів зараз дорівнює 1 доллару, що це чудо в Китаї коштує від 6 до 7,5 доларів в “топовій” комплектації з доставкою по Китаю. Не казатиму, що вартість доставки з Китаю в Україну 2,5 долара. Бо хто як може той так і заробляє, плюс завжди є ризик браку, проблем на митниці, втрати вантажу і т.ін. Так що ціна, — це все лірика… В кінці кінців є товар є ціна. Влаштовує, — купую, а як ні, то ні. Чим більше продавців тим більша конкуренція тим нижча ціна. 

Але. Як можна так відверто брехати в очі? Це ж не китаєць на Алі вас надурив. Ви ж знали, що саме завозите.  Як можна продавати таке, та ще й військовим під час війни? А якщо саме цього заряду не вистачить щоб зарядити планшет для керування квадрокоптером? І наші Захисники через таких потвор потраплять під вогонь??? Як після цього жити? От точно не так страшні московські воші як деякі наші гниди….

П.С. Ну і з усією електронікою те саме. 

Сьогодні зранку мені поступив дзвінок. Людина “звідти” дякувала за соняшну панель. Ось таку.
Перед тим, як виставляти її на OLX я протестував. Чесно побачив “5В 1А”, що отримував павербанк о 16.30 на прямому сонячному світлі, це чесно і сказав покупцеві. Покупець подякував і сказав, що побачив реальні “6Вт”,  тобто “5В 1,2А”, що близько до обіцяних виробником 8-10Вт. Плюс це ще залежить від сонця… А ось так ці ж панелі продають на Алі. 

Але так вони їх продають не для своїх, і, особливо, не для своїх військових під час війни… 

Але з панелями хоч можна припустити, що ті, хто їх продають в Україні не знають що продають, не вміють виміряти потужність… І закупили їх на Алі зі знижкою. У випадку з павербанками такий варіант просто неможливий… 

ДРГ серед нас. Тільки не там де ми їх шукаємо. І жоден блокпост, нажаль, не допоможе…

Дмитро Сіркович, для Identifier 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.