Польща каже, що антикорупційний орган перевірить скасовану угоду Airbus

ВАРШАВА (Reuters).   

Антикорупційні органи Польщі розглянуть скасовану угоду з вертольотами з французькою Airbus, заявив міністр оборони Антоні Мацеревич у четвер.

Мацеревич також звинуватив Airbus у введенні в оману громадської думки в Польщі щодо кількості робочих місць, які були б створені для обслуговування контракту. Згідно із яким Польща мала купити 50 багатоцільових вертольотів у французького авіавиробника.

Посилаючись на неадекватні вигоди для внутрішньої економіки, Польща скасувала угоду на початку цього місяця. Це розлютило французів і навіть спонукало президента Франсуа Олланда скасувати плановий візит до Варшави.

У відкритому листі, надісланому до Польщі, Airbus заявив, що має «амбіції» створити 6000 робочих місць у Польщі. З яких угода з вертольотами створила б 3800, включаючи 1250 прямих робочих місць, головним чином у польських містах Лодзь, Радом і Деблін. .

«Немає жодної гарантії щодо 6000 робочих місць для Польщі в обмін на передачу понад 13,5 мільярдів злотих (3,4 мільярда доларів) міжнародній корпорації… в жодному з документів, і я їх дуже уважно вивчив», — сказав Мацеревич у парламенті.

«Антикорупційне бюро зараз розглядатиме ці документи», — додав він, виступаючи під час обговорення угоди.

Він не сказав, який конкретний аспект угоди піде під пильну увагу антикорупційної групи. Але він звинуватив деяких опозиційних законодавців у діях проти держави, надаючи перевагу міжнародній корпорації.

Попередня угода про купівлю гелікоптерів була погоджена попереднім урядом на чолі з центристською партією «Громадянська платформа» незадовго до того, як вона програла минулорічні вибори.

Міністр оборони попереднього уряду Томаш Сімоняк, який керував переговорами щодо попередньої угоди, заявив польським ЗМІ, що угода була скасована через політичні причини, що призвело до «втраченого року» для польської армії.

Виконавчий директор Airbus Group Том Ендерс звинуватив Польщу у введенні компанії в оману під час переговорів і пригрозив подальшими діями, не повідомляючи деталей.

Ця суперечка посилює невдоволення Польщею в Європейському Союзі через такі питання, як міграція та верховенство права. Це також загрожує відстрочкою широкомасштабного плану модернізації армії в час посилення наполегливості Росії у Східній Європі.

«Смута навколо багатоцільових гелікоптерів означає хаос, безпорадність і шкоду для польської армії», — заявив депутат від «Громадянської платформи» Казімєж Плоке під час дебатів у четвер.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.