Балога і Ватикан: нащо закарпатському другу Віктора Медведчука вплив на Мукачівську греко-католицьку єпархію?

Одіозний нардеп Віктор Балога, який відомий своїми зв’язками з Віктором Медведчуком та Вадимом Новинським, продовжує нарощувати вплив на Закарпатті. І цього разу для збагачення свого електорату закарпатський олігарх вирішив пройтися по релігійних організаціях регіону. 

Після нещодавнього скандалу, коли було розголошено дуже приблизний прибуток монастиря Києво-Печерська Лавра  і скандального митрополита Української православної церкви (московського патріархату) Павла (Лебідя), Вікто Балога, вирішив підтягнути до себе вірян Мукачівської греко-католицької церкви (МГКЄ). 

Днями стало відомо, що депутат пообіцяв представнику МГКЄ єпископу Нілу (Лущаку) допомогти у призначенні на посаду єпископа-ординарія, яка вважається дуже значимою, проте, після смерті попереднього керівника МГКЄ Мілана Шашіка залишилася  вакантною. Владика Ніл на сьогодні є апостольським адміністратором (виконуючим обов’язки).

Для реалізації такого задуму, В. Балога організовує збір підписів духовенства МГКЄ та планує особисто написати листа в підтримку єпископа Ніла до Папи Римського Франциска, в якого вже знають, що слід очікувати такого листа. 

У Папи Балогу дуже вже шанують. У 2012 році, будучи в уряді Азарова на посаді Міністра з питань надзвичайних ситуацій Україні, Балогу у Ватикані нагородили однією з найвищих державних нагород «Папським Лицарським Орденом Святого Сильвестра». Таку високу він отримав особисто від префекта Конгрегації у справах Східних Церков – кардинала Леонардо Сандрі. 

Слід відмітити, що візит В. Балоги до Ватикану у 2012 році був приурочений до 20-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною і Ватиканом, де він мав особисту аудієнцію у Папи Римського Бенедикта XVI. Під час прийому В. Балога передав понтифіку вітальний лист від В. Януковича та подарував рідкісне видання Євангелія.  

Повертаючись до сьогоднішніх реалій, джерела нашого видання з середовища МГКЄ  не виключають, що своїми діями В.Балога намагається не лише отримати політичні дивіденди шляхом використання релігійного фактору Закарпаття у цілях власного політичного піару, а й вплинути на середовище МГКЄ для майбутнього звинувачення влади в нібито порушеннях прав та релігійних свобод цієї деномінації, оскільки з УПЦ в росії план провалився. 

Тож ситуація стає цікавою, враховуючи нещодавню зустріч в Угорщині Папи з головним резидентом російських спецслужб від російської православної церкви митрополита Будапештського та Угорського Іларіона (Алфеєва), під час якої Франциск поцілував хрест та так по-рідному його обіймав.    

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.