Архімандрит УПЦ Захарія, який у Києво-Печерській Лаврі співав про «пробуждення Матушки – Русі» готує втечу до Німеччини.

Після гучного скандалу у Києво-Печерській Лаврі зі співами російської пісні «Звон плывёт, плывёт над россиею, пробуждается матушка – русь» її настоятель митрополит Павло (Лебідь) намагається всіма способами відбілити себе та членів релігійної громади, котрі возвеличували країну-агресора. 

Як стало відомо, всіх учасників співу він проінструктував давати коментарі, що нібито провокативну пісню співали не хор, насельники, монахині чи інші мешканці Лаври, а невідомі прихожани, яких до цього там ніколи не бачили.

Однак, з архімандритом Захарієм, якого десятки, а то й сотні людей впізнали на відео зі співом, все значно складніше

Наступного дня після скандалу Українська православна церква Московського патріархату все ж визнала, що подія таки мала місце. Митрополит Павло в публічній заяві заборонив Захарія служіння. Однак таким способом Лавра не відбилася.

Вже 15 листопада Служба безпеки України заявила (посилання), що за фактом вказаної події ведеться кримінальне провадження і всі винні будуть покарані. І першим з них, очевидно може бути «цілитель» Лаври, який без благословення її настоятеля не наважився би вчинити там жодних дій.

Розуміючи це, митрополит Павло прийняв рішення терміново кудись подіти головного свідка злочинної події. І першим, хто приходить на допомогу УПЦ-шникам з такими проблемами є екс- депутат Верховної Ради України і по сумісництву її головний фінансист Вадима Новинський. 

Оскільки в самого митрополита не склалися взаємини з Новинським, Павло запропонував Захарію особисто до нього звернутися за допомогою. 

На диво, цього разу фраза «россия своих не бросает» таки спрацювала і, як нам стало відомо, Новинський запропонував Захарія прихисток в Німеччині. Останній планує туди вирушити вже 17 листопада. Дивує лише одне: чому не до «матушки-русі»?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.