Некомпетентність «експертних оцінок», або що може означати візит Лукашенка в Пекін, а Сі — в Москву…
Павло Василієв
Це саме той випадок, коли вражає дурість «експертних оцінок» невігласів із кількома освітами. Варто пояснити таку оцінку «пісень в унісон» вітчизняних і не тільки ЗМІ.
Заява Китаю про постачання зброї до РФ, візит Олександра Лукашенка до Китаю, візит Дмітрія Мєдвєдєва та попередній Ніколая Патрушева розповідає все про російсько-українську війну і перспективи РФ.
Почнемо з постачання китайського озброєння до РФ
Китаю не треба постачати озброєння до РФ напряму. Тим більше високоточне озброєння. Є така «білоруська» РСЗВ «Полонез». Вона має іншу назву «М20». Це ліцензійне виробництво китайських РСЗВ далекої дії. Ракети А200-А300 унифіковані із «білоруськими» В200-В300. Відтак Китай не постачатиме високоточне озброєння. Він надасть дозвіл (розпорядження) Білорусі розпочати поставки до ЗС РФ.

Тепер візит Олександра Лукашенка
Це такий «пекінський кастінг». На ньому товарищ Сі та Компартія КНР визначалися із наступником Володимира Путіна. Двоє — Патрушев та Мєдвєдєв — не пройшли і образилися в російських медіапомийках та сторінках у Телеграмі. А от Лукашенко пройшов. Не забуваємо, що РБ та РФ — одна союзна держава. І війна із нами ведеться на захоплення території та знищення населення під компенсацію за втрату Забайкалля та Далекого Сходу РФ на користь Китаю.
Тепер перспективи…
Китай не ділить шкуру росії із колективним Заходом. Ідея, яку подають світу під назвою «Великий шовковий шлях ХХІ століття» — це ребрендінг «Великого походу до останнього моря Х-ХІ століття». Різниця у тому, що замість Монголії джерелом людських ресурсів виступає Росія. Тобто РФ — інструмент. А війну із Україною розпочато для того, щоб не допустити її субʼєктність і перетворити на «інструмент інструменту». Тобто створити третю проксі-країну до двох (РБ та РФ), що вже лускають камінчиками на китайських чотках.
Що буде?.. Я можу написати чого не буде
Не буде РФ, або не буде РБ. У Пекині вирішують, чи ставити Лукашенка на чолі союзної держави, гарантувавши безпеку та добробут «списаним» Патрушеву, Мєдвєдєву та Путіну, чи зберегти керовану субʼєктність РБ і дозволити розвалити РФ на частини. «Купівля» 25 тон плутонію, — насправді дарунок на погашення кредиту — вказує на схильність до «переформатування» РФ на кілька «країн». Адже, формально, це початок вивезення ядерної вибухівки з території Росії. Але це ще вирішено не остаточно.
Чим підтверджнно?
Ну, чай із товарищем Сі не пив і з Байденом віскаря не сьорбав, але… Китай є одним з найбільших утримувачів держборгу США. Другим є Японія. Звісно, ми живемо у світі конвертованих валют, але наскільки цікаво розрахуватися по своїх кредитах територією ворожої країни? Я не знаю. А ви?
Із ким у РФ найбільші територіяльні суперечки? З яких регіонів йде відтік населення і заміщення китайцями? Куди росіяни намагалися висилати «евакуйованих» з Донбасу?
Тепер про візит Сі Цзінпина до Москви
Для початку подивіться на фото зустрічі завідуючого Концелярією ЦК КПК Ван І із Володимиром Путіним. Ван І — це друга людина в Китаї. Вище нього тільки Сі Цзинпін.
Запитання: де Путін зустрічатиме Сі — у трапа літака, як підданий чи у Кремлі, як господар — вирішать у Пекіні, а не у Москві.
Звісно, Євросоюз зіпсував програму ордером на арешт Володимира Путіна, але сумнівно, щоб Китай змінив політику на тлі таких дрібничок. Сі їде до Путіна із рішенням його долі. Якщо коротко, то буде озвучене прізвище Лукашенка, як наступника або — рішення про продовження війни китайською зброєю, яку Білорусь виготовляє за ліцензією. Тоді «дрібноти» у вигляді мін та снарядів не буде. До ЗС РФ підуть «Полонези». А як їх невистачатиме, то на білоруське шассі поставлять китайські М-20, назвавши їх «Полонезами». А ще друге (криваве) рішення означатиме початок процесу керованого Китаєм розподілу Росії на кілька васалитетів. Контрольованих Пекіном васалитетів. І вже ними Китай торгуватиме із Заходом. Точніше — торгуватиме репараціями від них за підтримку своєї економіки.
Про телефонну розмову із Сі Цзинпіна із Володимиром Зеленським
Більш імовірно, що розмова буде на трьох. Тобто, товарищ Сі спробує поставити президента України перед фактом перемовин із Путіним за його посередництвом. Підло? Так! Але нормально для лідера нації, де найкращий комплимент перекладається як «старий лис». Є варіант ігнору Зеленським Путіна у розмові. Але це непринципово для Сі. Присутність — вже участь.
Можливим є і візит Сі до Києва. Тут може бути демонстративний акт приниження України — відмова китайської делегації відвідати міста, де російська армія скоювала військові злочини та ігнорування розмови про це. Тобто буде агресивне навʼязування китайських «мирних» пропозицій.
До речі! Китайська маячня про ворога, що дохлим пливе по річці, це не про терплячість. Це — про обрій планування.