Мирні ініціативи Президента Зеленського. Чи вдасться примусити бойовиків до миру

Чергова ініціатива Президента України про постійне та всеосяжне припинення вогню на Донбасі багатьма була сприйнята м’яко кажучи з недовірою та скепсисом.

Перший Президент України Леонід Кравчук в інтерв’ю виданню «Обозреватель» нещодавно заявив, що він «готовий аплодувати», якщо відбудеться повне припинення вогню, адже, як ми всі добре пам’ятаємо, усі попередні спроби встановити мир закінчувались невдачею через неадекватність ватажків квазіреспублік.

Цього разу Президент Володимир Зеленський налаштований рішуче та прагне встановити довгоочікуваний мир на Сході нашої країни. Для цього в Офісі Президента було розроблено детальний план припинення вогню, який мають виконувати всі сторони конфлікту (особливо – бойовики незаконних збройних формувань!).

Мирні ініціативи Президента України передбачають повне та всеосяжне припинення будь-яких бойових дій (включаючи розвідку позицій, використання БПЛА, використання стрілецької зброї) з 00.00 год. 27 липня.

Усвідомлюючи, що сліпо довіряти представникам самопроголошених «ДНР/ЛНР» не варто, українська сторона має намір залучити іноземних партнерів як гарантів припинення вогню.

Для цього Президент планує заручитися підписами лідерів країн «Нормандської четвірки», включаючи президента країни-агресора Владимира Путіна, який має взяти на себе відповідні зобов’язання.

З нашого боку за дотриманням перемир’я, окрім представників ОБСЄ, будуть слідкувати спеціальні представники Збройних Сил, які мають бойовий досвід, аби, в разі виникнення провокацій з боку ворога, наші військові все ж мали змогу виправдано дати адекватну відсіч. Крім цього, в нашому Генштабі повідомили, що на окремих особливо «гарячих» ділянках для об’єктивного висвітлення ситуації передбачається участь вітчизняних та міжнародних ЗМІ.

Також штаб операції відновлює практику інформування громадськості про поточну ситуацію через уповноваженого речника, – повідомляє «Радіо Свобода» з посиланням на українських військових.

Що ж, будемо сподіватися, що цього разу припинення вогню буде справді повним і всеосяжним, а головне – постійним, що дасть надію на подальшу соціальну інтеграцію жителів окупованих територій, а головне дасть змогу зберегти життя українських воїнів та місцевих жителів, які вже шість років страждають від дій проросійських бойовиків!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.