Заступник голови «Укроборонпрому» та відомий журналіст служили у спецназі КДБ СРСР (частина друга)

Помилково вважається, що диверсія це щось пов’язане із розстрілами та підривами. Насправді ж більшість професійних диверсій це — саботаж.

Саботаж це — навмисний зрив роботи структур та підприємств шляхом протидії виконанню обов‘язків, що маскується дотриманням видимості їх виконання. Стратегічні диверсії взагалі проводяться винятково методом саботажу. Інша справа його рівень і забезпечення конкретно в «Укроборонпромі». Про це далі і піде мова.

Україна, як об‘єкт стратегічної диверсії

Стратегічні диверсії проводяться з використанням лише двох принципів. Перший відомий як «вікно Овертона» (вікно дискурсу). Другий відомий як принцип аутопоезу. На практиці їх поєднують у пропорціях, потрібних інтересанту.

«Вікно Овертона» (розширення меж прийнятного) використовують, коли стратегічна диверсія готується та проводиться аврально. Для цього структуру, а частіше її керівництво, насичують штатом скомпрометованих людей. Ця група починає розкладати або розкрадати структуру з середини. Перевагою є швидкість результату і можливість використання сліпої агентури. Тобто такої, що навіть не здогадується, ким вона є. Недоліком цього варіанту є те, що така група може наразитися на спротив. А далі — на знешкодження або знищення. Саме тому, у рафінованому вигляді, він прийнятний у короткотерміновій перспективі — поки ніхто не склав читкої оцінки та не почав протидію.

Довготермінову стратегічну диверсію ґрунтують на принципі аутопоезу. Аутопоез — це коли структура завжди повертається до принципів та мети, під яку створювалася від початку. Найкраще це ілюструє т.зв. «реформування» МВС України. Коли чистили всі підрозділи, окрім кадрових управлінь та інспекції по кадрах Центрального апарату МВС. Як результат — кадровики продовжили набирати штат за старими принципами. Відповідним став і результат.

Як зазначено вище, сценарієм стратегічної диверсії передбачається використання обох методів. В ідеалі такі операції прикриті законодавчо. На прикладі «Укроборонпрому» це виглядає так:

Тобто, якщо розглядати винятково принципи роботи, для початку створюється низка підприємств у країнах, військове співробітництво між якими треба припинити. Потім в структуру («Укроборонпром») однієї з країн-партнерів (України) заводиться штат саботажників. Більшість з них уяви не мають, що вони роблять насправді. Бо вони просто розкрадають та не виконують службові обов‘язки. За своїми моральними якостями вони звичайні злочинці, але в умовах військово-промислового комплексу, їхні злочини стають диверсією.

Нижче наведемо цитату аналітичної довідки по ситуації, що виникла:

«Про недоцільність співпраці спецекспортерів України з Raviana Consulting Ltd і Raviana Pakistan Private Limited в якості посередників на ринку ОіВТ Пакистану висловлювалися також і представники Служби зовнішньої розвідки України, наголошуючи на тому, що їх діяльність завдає шкоди та суперечить інтересам України під час ВТС з Пакистаном (листи СЗР: No48дск від 21.01.2014, No75дск від 17.02.2014, No197дск від 21.05.2014).

Більш детально хронологію листування про ВТС з Пакистаном викладено у листі керівника «Укрспецекспорту» на адресу «Укроборонпрому» від 25.07.2014, де вказується на те, що компанія ISTIL, безпосередньо пов’язана з М.Захуром, не мали права укладати будь-які контракти з пакистанською стороною від імені України…»

Що ж це за лист? Ось він: 

І нижче висновок із посиланням на два попередні листа. Все разом  мало б стати початком, принаймні дослідчої перевірки з боку СБУ:

Якою була реакція Морозова? Ніякої реакції не було. Він продовжив виконувати своє завдання, що явно суперечило національним, економічним та військовим інтересам України. У аналітичній довідці про це сказано так:

«Попри це, Морозов М.М. та його підлеглий Ноздря В.І., усвідомлюючи той факт, що своїми діями вони можуть нанести непоправної шкоди міжнародній репутації Україні як надійному торгівельному партнеру у сфері ВТС, ухвалили рішення щодо залучення компаній Raviana Pakistan Private Limited (Пакистан) та Raviana Consultancy Limited (Кіпр) в якості посередників в ході очікуваного укладання ДК «Укрспецекспорт» міжнародних договрів з керівництвом збройних сил Ісламської Республіки Пакистан (ІРП) на поставку озброєнь та військової техніки (ОіВТ) українського виробництва.

На сьогодні з’язок компаній Raviana Pakistan Private Limited (Пакистан) та Raviana Consultancy Limited (Кіпр) з Мохаммадом Захуром є очевидним та простежується …»

(даі буде)

One thought on “Заступник голови «Укроборонпрому» та відомий журналіст служили у спецназі КДБ СРСР (частина друга)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.